CZ EN RU

Detail novinky

ČESKÁ SPOLEČNOST ZVU POTEZ DOKONČILA PIVOVAR V ETIOPII

Hradec Králové (13. února) – Společnost ZVU POTEZ, významný tradiční český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl a člen přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP, hrdě oznamuje, že dokončila realizaci pivovaru v etiopském městě Maychew Town. Hodnota zakázky dosahuje 27,6 mil. eur. Moderní pivovar společnosti Raya Breweries bude slavnostně otevřen tuto neděli za účasti vysokých představitelů České republiky.

Společnost ZVU POTEZ zajišťovala realizaci pivovaru s celkovým navýšeným ročním výstavem 600 000 hl/rok. Projekt zahrnoval výrobu a dodání kompletní technologie pivovaru včetně stavebních prací a náhradních dílů. Součástí dodávky jsou také další technologické soubory nutné pro chod tohoto typu zařízení, například kotelna, trafostanice, úpravna vody, čistička odpadních vod či dieselagregát sloužící jako rezervní zdroj energie. Na montáži zařízení se přímo na místě podíleli i zaměstnanci jak společnosti ZVU POTEZ, tak také její dceřiné společnosti DIO Hradec Králové, jež byla do projektu rovněž zapojena. Celková realizace trvala 24 měsíců od podpisu kontraktu. „Rovněž již proběhla první fáze školení místního personálu, další bude pokračovat po otevření pivovaru,“ vysvětlil Vladimír Čepelík, generální ředitel ZVU POTEZ, „seznamujeme je s naším moderním zařízením a taktéž jsme jim nabídli naše specialisty pro další konzultace.“

Pivovar v severoetiopském městě Maychew Town, přibližně 650 km od hlavního města Addis Abeba, vytvoří přibližně 150 – 200 nových pracovních míst, a to jak v samotném provozu, tak v navázaných službách. Z českých odborníků zůstane na místě Ladislav Pařízek, který bude pracovat jako hlavní sládek. Dodaná technologie patří mezi nejmodernější úsporná řešení v oboru pivovarnictví. Využívá energie brýdových par ve varně k ohřevu vody, zachytává CO2 při procesu kvašení pro další technologická zpracování a také obsahuje systém pro snížení energetické spotřeby.

Africký kontinent je pro nás velmi zajímavý, aktuálně máme rozpracované další obchodní příležitosti, u nichž vyhodnocujeme potenciál každého z investorů. Naše rozsáhlé reference v oboru pivovarnictví, kdy jsme již realizovali více než 200 pivovarů firmami z naší skupiny, nám umožňují pronikat na trhy od jižní Ameriky až po východní Asii,“ dodal Vladimír Čepelík.

ZVU POTEZ, a.s. je významný český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl s rozsáhlou průmyslovou tradicí. Mezi jeho hlavní výrobní programy patří speciální aparáty, tlakové nádoby, trubkové výměníky, chemické aparáty, pivovary a cukrovary. Aktuálně ve společnosti sídlící v Hradci Králové pracuje přibližně 500 zaměstnanců. Od srpna 2014 je společnost součástí strojírenské větve přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP.

Pro více informací kontaktujte prosím:
Tereza Procházková, tereza.prochazkova@bestcg.com, 602 250 487
Barbora Dlabáčková, barbora.dlabackova@bestcg.com, 602 161 138