CZ EN RU

Detail novinky

Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

Královéhradecký závod ZVU STROJÍRNY, a.s. navštívila delegace zástupců petrochemického průmyslu Irácké republiky vedená náměstkem ministra pro ropu.  Předmětem návštěvy bylo rozšíření spolupráce českých firem na obnově petrochemického průmyslu Irácké republiky.  

Irácká delegace, kterou vedl pan Fayadh Hassan Nima, náměstek iráckého ministra pro ropu, přijela do ČR na pozvání ministra průmyslu a obchodu České republiky, pana Jiřího Havlíčka. Náměstka ministra doprovázel generální ředitel společnosti North Rafineries Company, pan Qasim Abdul Rehman, generální ředitel South Rafineries Company, pan Husam Wali a generální ředitel státní společnosti Heesco, pan Anmar Alfulfulee. Delegace navštívila strojírenský závod ZVU STROJÍRNY, který dokončuje významnou zakázku pro společnost South Rafineries Company. ZVU STROJÍRNY dodají do rafinérie v Bastře soustavu kolon, výměníků a kotelen.

Dodávka technicky náročných absorpčních jednotek pro irácké rafinerie je skvělým příkladem, že v České republice jsme schopni navrhnout, vyrobit a zprovoznit zařízení světové kvality. Jsem rád, že ZVU STROJÍRNY můžou být dobrým příkladem výroby s vysokou přidanou hodnotou“, řekl Lumír Al-Dabagh, generální ředitel ZVU STROJÍRNY, a.s.   

Rafinérie ve městě Basra na jihu Iráku, kterou provozuje státní irácká společnost South Rafineries Company, je jedna z nejdéle fungujících rafinerií v Iráku. Rafinerie patří k páteřním průmyslovým komplexům iráckého ministerstva pro ropu, které zodpovídá za produkci benzínu, petroleje, lehkého topného oleje, nafty, lodního topného oleje, LPG a leteckého paliva.

 

ZVU STROJÍRNY, a. s. je moderní česká společnost s více než 145letou tradicí strojírenské výroby. Vyrábí zařízení pro chemický, petrochemický, farmaceutický a potravinářský průmysl, pro klasické i jaderné elektrárny a příbuzné obory. Vyrábí a dodává kompletní technologická zařízení pivovarů a cukrovarů a zajišťuje i veškeré další činnosti vedoucí k předání investičního celku na klíč. Společnost ZVU STROJÍRNY, a.s. patří do přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP.

www.zvustrojirny.cz

SAFICHEM GROUP je skupina společností působící ve sféře inženýringu v chemickém, petrochemickém a vodohospodářském průmyslu, ve strojírenském a farmaceutickém průmyslu, v oblasti obnovitelných zdrojů a v oboru realit. Prostřednictvím svých členů vyvíjí obchodní aktivity na všech kontinentech.

SAFICHEM GROUP má ústředí v Curychu, ve Švýcarsku. Společnosti náležící do skupiny SAFICHEM GROUP mají sídla v Evropské unii a zaměstnávají okolo 1 400 zaměstnanců.

www.safichemgroup.com

 

V Hradci Králové 16. 10. 2017

Pro více informací kontaktujte prosím:
Karolína Vejrychová, karolina.vejrychova@zvustrojirny.cz, tel. 604 337 850