CZ EN RU

Detail novinky

Expedice zásobníku do Běloruska

V pátek 17.3.2017 odjíždí z výrobního závodu ZVU STROJÍRNY a.s. v Hradci Králové ZÁSOBNÍK NASYCENÉHO AMINU V-601, což je válcová ležatá nádoba s vnitřním průměrem 5,2m, délka je cca 22m, šířka a výška cca 6m, zásobník váží 105 tun, a kapacita činí 420 m3.

 

Z Mělníku popluje zásobník po Labi do Hamburku, odkud povede jeho cesta po moři do Litvy do přístavu Klaipeda, kde bude přeložen a bude pokračovat po silnici do Běloruska k odběrateli, kterým je běloruská chemicko-technologická společnost. Transport výrobku z Hradce do Běloruska potrvá cca měsíc.

 

Tento zásobník je jedinou částí tohoto kontraktu. Nicméně koncem roku 2017 by se měl expedovat další nadrozměrný výrobek pro stejného zákazníka. Jedná se o 2 sestavy dvou aparátů + 1 výměník, které jsou určeny do stejného projektu jako zásobník V-601.

 

Běloruská společnost patří mezi naše stěžejní zákazníky, v minulosti jsme dodávali různé trubkové svazky do výměníků tepla, menší nádrže, v loňském roce jsme expedovali kolonu K-351N (průměr cca 4m, délka cca 41m), která se sestavovala až na montáži při odstávce zařízení.